Doczekaliśmy się polskiej odpowiedzi. Powstał w stu procentach rodzimy portal, który ma zrzeszać i integrować polskich patriotów.

„Nasz portal jednoczy Polaków!”

W internecie od lat krążą głosy, że przydałaby się polska alternatywa, gdyż globalni giganci nie ukrywają już, że chcą wpływać na opinię publiczną w Europie i na świecie – jedne treści blokując, inne wręcz promując. Szczególnie uprzywilejowani w sieciach mainstreamowych wydają się być propagatorzy treści proniemieckich.

Hańba, europosłowie z Platformy Obywatelskiej! Waszym obowiązkiem jest dobrze służyć Polsce, a nie Ją szkalować. Wasza postawa ma nazwę "Zdrajcy"

Wykop Stumbleupon Blogger Reddit Tumblr Pinterest Oauth LinkedIn Connect Skype Facebook Google Craigslist Squareup Kuchenne inspiracje Goldenline

Tradycja Zambrowskiej Pieszej Pielgrzymki do Hodyszewa jest dosyć nieprawdopodobna. Jej korzeni należy dopatrywać się we wspomnieniu i dziękczynieniu za dwa wielkie wydarzenia, które przecież nieprzypadkowo spotkały się w tym samym czasie, choć różnym miejscu. Jednym z nich była niezmiennie ważna w skali Kościoła jako Ludu Bożego, a szczególnie istotna dla nas, mieszkańców tego regionu - koronacja obrazu Matki Boskiej Hodyszewskiej, drugie zaś w skali całego Narodu, z konsekwencjami dla całej Europy - Porozumienia Sierpniowe z 1980 r. prowadzące do powstania ruchu społecznego "Solidarność". To właśnie ze względu na wspomniane tu wydarzenia nasza pielgrzymka odbywa się zawsze bezpośrednio przed świętem Matki Boskiej Hodyszewskiej i połączona jest z uroczystościami ku Jej czci w Hodyszewie.

Mając to za ideę przewodnią w 1986 roku po raz pierwszy pieszo do Hodyszewa wybrała się grupa trzech osób z Zambrowa: Marek Rutkowski. Lech i Mariusz Feszler. Od tamtego czasu co roku, zawsze w ostatnią sobotę sierpnia skoro świt kilkoro pielgrzymów, a było to rzeczywiście niewielka grupa bo licząca od 5 do 30 osób, przez dziewięć lat wyruszało na wytyczony szlak pielgrzymi pokonując 45 kilometrów, aby na wieczór tego samego dnia stanąć przed obliczem Matki Boskiej Hodyszewskiej. Atmosfera była braterska i przyjacielska: niewielki brzozowy krzyż własnoręcznie zrobiony, mała grupa, sami znajomi i przyjaciele, modlitwa. śpiew godzinek, rozmowy, częste tematy religijne, polityczne.

1995 roku. roku jubileuszowym dla naszej "prywatnej" pielgrzymki, z Grzegorzem Tymińskim doszliśmy do wniosku, ze należałoby rozpropagować w naszym mieście nieco szerzej ideę pielgrzymowania do Podlaskiego Sanktuarium. Rezultat przeszedł nasze oczekiwania - liczba pielgrzymów wzrosła nagle do 150 osób, od tego właśnie czasu pielgrzymka zaczęła przybierać bardziej zorganizowane formy: w XI Z.P.P. do Hodyszewa uczestniczył już po raz pierwszy kapłan (ks. Piotr Kapelański).

W 2002 roku Założyciele Pielgrzymki (Lech Z. Feszler, Marek Rutkowski, Mariusz R. Feszler i Grzegorz Tymiński) oraz Organizatorzy Pielgrzymki postanowili zwrócić się, w imieniu wszystkich pątników, do Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Stanisława Stefanka - Ordynariusza Diecezji Łomżyńskiej o wpisanie Zambrowskiej Pieszej Pielgrzymki do Hodyszewa do Programu Duszpasterstwa Dekanatu Zambrowskiego.
Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup przychylił się do naszej prośby i wpisał Zambrowska Pieszą Pielgrzymkę do Hodyszewa, do Planu Duszpasterstwa Diecezji Łomżyńskiej, ogłaszając to na Mszy Świętej, którą odprawił dla pątników przed wyjściem na szlak pielgrzymi w piątek 23 sierpnia 2002 roku. (Treść pisma skierowanego do Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Stanisława Stefanka można zobaczyć tutaj).

Zambrowska Piesza Pielgrzymka do Hodyszewa odbywa się w piątek i sobotę poprzedzające święto Matki Boskiej Hodyszewskiej, które jest zawsze w ostatnią niedzielę sierpnia. Przyjęło się zatem, że jest to zawsze piątek i sobota przed ostatnią niedzielą sierpnia, dlatego też pielgrzymka nie ma stałej daty jej termin co roku jest inny, ale ta sama zasada.

Trasa pielgrzymki wynosi 47 km, pierwszy dłuższy postój mamy w Szkole Podstawowej w Laskowcu, potem w Jabłonce Kościelnej, a następnie w Wysokiem Mazowieckiem. Z piątku na sobotę, dzięki życzliwości Państwa Sołtysów i wszystkich gospodarzy, nocujemy w Brzaskach Brzezińskich i Średnicy Jakubowiętach. W sobotę rano wyruszamy do Hodyszewa na dłuższy postój zatrzymujemy w Dąbrówce Kościelnej, potem gości nas Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kostrach Noskach, a następnie w Nowych Piekutach.

We wszystkich wymienionych tu miejscowościach nasi pielgrzymi spotykają się zawsze z bardzo życzliwym przyjęciem, dlatego też pragnę tu serdecznie, w imieniu organizatorów pielgrzymki, podziękować mieszkańcom, staropolskim "Bóg Zapłać!" - zapewniając o modlitwie w ich intencji.

Do Pani Hodyszewskiej dochodzimy w późnych godzinach południowych, o 16.00 mamy swoja mszę świętą potem spotykamy się z pielgrzymką z Łap.


Mariusz R- Feszler
Kierownik
Zambrowskiej Pieszej Pielgrzymki do Hodyszewa

Views: 16

One happy family. NASZE OGLOSZENIA

  Polsce – służyć!!. Świat – rozumieć..

Doczekaliśmy się polskiej odpowiedzi. Powstał w stu procentach rodzimy portal, który ma zrzeszać i integrować polskich patriotów.
Czas na prawdę!
Czas na informowanie - edukowanie Polaków jaka jest prawda. Czas na pokazanie Polakom bogatej historii Polski która nie zaczyna się od chrztu ale wiele tysięcy lat wcześniej.

Jaka jest prawda? Taka, że byle kim nikt się nie interesują. A Polską? Polakami? Nie tylko przez wzgląd na położenie geopolityczne, cenne złoża mineralne, źródła geotermalne, dostęp do morza. Nie wszystkie z tych bogactw były odkryte przed wiekami, a jednak z nami walczono, prześladowano, podbijano, próbowano wymazać z mapy świata. Zaś najmniej odległym planem zniszczenia NAS - ludzi narodowości polskiej - POLAKÓW, jest ten oto 'Plan Hitlera dla Polski'. Jesteśmy niezwykłym narodem od pokoleń i to się nigdy nie zmieni. NIKT TEGO NIE ZMIENI. Teraz to wiem Polecam http://zbijadek.ning.com/…/blo…/bronimy-krytykujemy-polecamy

Tel. 773-726-10-92

CHICAGO -- Chicagoland And SuburbsThank you for viewing Global Construction and Trips,

Global Audience

 

+track web site visits

 

DONATE to AS to help with future bandwidth costs and upgrades: 

One happy family. is a non-profit, and we rely on your donations for support. If everyone reading this chipped in $3, $5, $10, $20.. we would be supported for another year. Donate now.

PKO#   72102013320000160200771501

 ---> Możesz przekazać datek w dowolnej kwocie z dowolnego miejsca na świecie (numer wyzej)

DLACZEGO WARTO PRZEKAZAĆ DAROWIZNĘ?

Budujemy wlasny server !!!

PKO# 72102013320000160200771501 
Jako główne cele wytyczamy sobie między innymi:

-Ułatwienie dostępu do niezależnych informacji i analiz 
-Edukowan
ie czym jest islam i jakie jest jego prawdziwe przesłanie.
-Propagowanie patriotyzmu, obrona chrześcijańskiego dziedzictwa kulturowego.

Nie ma znaczenia ile pieniędzy nam przekażesz, liczy się każda złotówka. Jeśli uważasz, że nasza inicjatywa jest potrzebna oraz masz takie same poglądy, to wspieraj nas regularnie.

Z góry dziękujemy i zapraszamy.

A Ty wsparłeś już nas w tym miesiącu?

PKO# 72102013320000160200771501

Contact:

 zbijadek@gmail.com

http://zbijadek.ning.com/profiles/blogs/fundusz-za-o-ycielski-dom-spokojnej-starosci-one-happy-family

Wykop

Stumbleupon

Blogger

Reddit

Tumblr

Pinterest

Oauth

Linkedin

Connect

Skype

Facebook

Google

Craigslist

Superantispyware

Foursquare

Poloniaintheworld

Squareup

Serwis informacyjny

Styl mojego życia nie jest tylko moją prywatną sprawą. Moje dobre jak i złe decyzje mają wpływ na wspólnotę. Swoją postawą możemy innych budować jak i burzyć. Dlatego warto codziennie w świetle Ducha Świętego robić rachunek sumienia. Samokrytyka jest dziś towarem deficytowym. Podziękuj dziś na modlitwie za ludzi budujących Twoje życie. Jakie moje postawy gorszą innych?

Kibice Sport https://www.kibice.net/

Teraz wiadomoscisa na:

SERWIS INFORMACYJNY

Telewizja

Dzisiejszym głosem

...

Takiego wstydu i "obciachu" Polska nie miała od 25 lat!

goldenline

Badge

Loading…

© 2017   Created by ZBIJADEK.   Powered by

Badges  |  Report an Issue  |  Terms of Service

Witamy na naszym portalu. Jestesmy pewni ze go polubisz. Ale ze wzgledu że .... Zanim dodasz zostanie sprawdzony film zdjecie itp. Strona jest otfarta i oglądają dzieci (zdażały sie głupie wygłupy więc trudno..) Tutaj jest lista rzeczy, z którymi powinienes/as sie zapozanac aby dobrze wykorzystac czas uzywajac naszej strony. Zyczymy powodzenia i dobrej zabawy podczas uzywania naszej strony. Rozpocznij tu dodaj informacje o sobie zdjecie i wiecej Dodaj Mozesz dodac swoje zdjecia i stworzyc wirtualne albumy. Jest bardzo łatwo dodać swoje zdjecie, a takze filmy Podziel sie swoimi zainteresowaniami i znajdz ludzi o podobnych zainteresowaniach. Kiedy zaznaczysz swoje zainteresowania, my pokazemy Ciebie i twój biznes w calej spolecznosci do ludzi którzy maja podobne zainteresowania, co zwiekszy ogladalnosc twojego profilu albo twojej strony. Mozesz takze spotkac ludzi o takich samych zainteresowaniach, którzy beda chcieli wspólpracowac z Toba. Zarób pieniadze podczas pobytu na naszej stronie. Podaj miejsce swojego zamieszkania? Jesli uzupelnisz twoje miejsce zamieszkania, bedziesz szybciej mógl/a uzywac nasza sekcje ogloszeniowa, grupy, wydarzenia, fora, jak równiez znalezc ludzi, którzy zamieszkuja w twojej miejscowosci czy miescie. Podziel sie swoja pasja z innymi? Poprzez stworzenie grupy w Link, mozesz spotykac sie z ludzmi o podobnych zainteresowaniach do Twoich, znalezc nowych znajomych, poinformowac innych o waznych wydarzeniach. Np. o twoim kosciele, sporcie czy klubie. Oglos swoje wydarzenia, imprezy czy uroczystosci do innych ludzi w internecie albo tylko Twoich przyjaciól? Jesli masz wazne spotkanie, impreze, czy inne zblizajace sie wydarzenie, zarejestruj je na naszym portalu. Caly Link dowie sie o tym albo tylko grupa ludzi która chcesz poinformowac. Wlóz darmowe ogloszenie. Na naszym portalu mozesz wlozyc ogloszenia za darmo w takich sekcjach, jak towarzyskie, nieruchomosci, praca, na sprzedaz, matrymonialne i wiele innych. Bierz udzial w forach albo czytaj co inni maja do powiedzenia? Bierz udzial w jednej z najszybciej rosnacych spolecznosci w internecie. Znajdz swoich znajomych. Mozesz uzywac naszej wyszukiwarki do znalezienia innych ludzi, którzy sa na naszej stronie i byc moze ich znasz albo chcesz ich poznac. Ogladaj galerie ze zdjeciami. Odwiedz nasze galerie ze zdjeciami i zacznij dzielic sie swoimi zdjeciami z rodzina, znajomymi i z kimkolwiek sobie zyczysz. Mozesz dac swoje komentarze do innych zdjec, ogladac ostatnio dodane zdjecia i albumy. ZOBACZ FILM DODAJ FILM VIDEO Mozesz wykazac sie swoja kreatywnoscia. Poprzez stworzenie wlasnej strony na Link, mozesz pokazac kto ty jestes. Zdjecia, wiadomosci, newsy, cokolwiek chcesz aby wiedziano o Tobie. Wyobraznia jest jedynym ograniczeniem. Czatuj z kazdym, kiedy chcesz, z kazdej strony. Teraz mozesz rozmawiac z kazdym gdziekolwiek sie znajdujesz na naszym portalu.